Beata Greneche (Ilona Ió)

21. prosince 2008 v 12:18 |  Herci

Jméno : Beata Greneche
Datum narození : 12. prosince 1970
Místo narození : Československo
Povolání : Herečka

Slovenská herečka, narodila se v Revúci, střední školu (gymnázium) už ale vystudovala v Bratislavě. Během základní a střední absolvovala také divadelní školu LUDUS. Po ukončení gymnázia nastoupila na VŠMÚ, obor herectví. Po studiích si jí na jednom divadelním festivalu všiml ředitel prestižní francouzské herecké školy. Přijala jeho nabídku dalšího vzdělávání a na několik let se odstěhovala do Francie. Během pobytu v Paříži, která se zároveň stala jejím druhým domovem, absolvovala i další hereckou školu - École Florent.
Během studia i po jeho ukončení účinkovala v mnoha divadelních hrách: Smrt obchodního cestujícího, Caligula (SND), Macbeth (Reduta), Večer tříkrálový (absolventské představení), Život člověka (LUDUS), La scuola (Divadlo Astorka), během působení v Paříži v divadle Mandapha v představeních: Une place lucrative (Výnosné místo) a En pleine mer (Ztroskotanci).
Kromě menších filmových rolí, které ztvárnila ať už ve slovenských, nebo ve francouzských filmech, se u nás zviditelnila hlavně jako představitelka jedné z hlavních ženských postav ve filmu Juraje Jakubiska Post Coitum. Potom si ještě zahrála v kontroverzním filmu Marcela Bystroně Po hlavě do prdele a nejnověji ztvárnila - opět v režii Juraje Jakubiska - postavu Ilony v historickém velkofilmu Bathory.
Nějakou dobu pracovala také jako moderátorka v rádiu a televizi, působila i v dabingu. V současnosti žije a pracuje střídavě v Praze a v Paříži.

Filmografie:

  • Post Coitum - 2004
  • Po hlavě … do prdele - 2006
  • Bathory - 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama