Michaela Drotárová (služebná Erika)

13. prosince 2008 v 12:15 |  Herci

Jméno : Michaela Drotárová
Datum narození : 7. září 1984
Místo narození : Gelnica, Československo
Povolání : Herečka, moderátorka

Představitelka nejmladší generace slovenských herců. Narodila se v roce 1984, ukončila hudebně-dramatický obor Konzervatoria v Košicích, v současnosti studuje 3. ročník herectví na VŠMÚ v Bratislavě a 1. ročník téhož oboru na AU v Banské Bystrici.
Účinkovala v činoherních představeních Státního divadla Košice (Paní úsvitu, Rozabella, Sněhurka a sedm trpaslíků), v divadle Clipperton v Banské Bystrici ztvárnila postavu Julie v Romeovi a Julii, v Slovenském národním divadle v Bratislavě účinkovala ve hrách Chvála bláznovství a R.U.R.
Vystupovala také v muzikálech - Popelka a Sněhová královna (Studio Směr Košice), Starci na chmelu (DJZ Prešov) a Žlutá lilie (Divadlo Banská Bystrice), ale i v baletních či tanečních představeních.
V oblasti televizní tvorby účinkovala v inscenacích produkovaných STV i TV Nova, v silvestrovské části populárního slovenského sitcomu Sousedé a momentálně ji můžeme vidět také v oblíbeném televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Prvním filmem, ve kterém hrála, byl právě film Bathory, později si zahrála také v Květech sakury režiséra Ivana Vojnára. Působila též jako televizní moderátorka, účinkuje v televizních spotech a reklamách, pracuje v dabingu. Roky se věnuje rovněž klasickému baletu a gymnastice, modernímu, scénickému i lidovému tanci.

Filomgrafie :

  • Kvety Saruky
  • Bathory - 2008
  • Mrtvola musi zomrieť - 2009
  • Zrcadlo - 2010


Fotografie : Zdroj , Zdroj 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama